Ümraniye / İSTANBUL
ARA
Telefonla Ara

İzolasyonlu Çelik Baca


İzolasyonlu Çelik Baca imalatı ve izolasyonlu çelik baca kurulum hizmetlerimizle Paslanmaz Baca firmamız profesyonel hizmet sunuyoruz. Sıcak akışkan taşıyan borular ısı kaybını en aza indirmek için izole edilmekte ve yüksek verimle çalışmaktadır. Isı kaybı, borunun bulunduğu odayı ısıtırken akışkanı soğutur. Her iki şekilde istenmeyen bir durumdur. Borular izole edilirken, boru turu, pompalanan akışkan, ve de dış çevre hesaba katılır.

İzolasyonlu Çelik Baca

İzolasyonlu Çelik Baca ürünlerimizle yüksek verimli çalışan çelik baca ürünleri üretiyoruz. Sıcak akışkan taşıyan ve de ısıtılan odalarda bulunan borular , akışkanın ısınmasını ve de yoğunlaşmayı önlemek amacıyla izole edilir. İzolasyon, izolasyonun dış yüzey sıcaklığının, odadaki nem noktası sıcaklığından yüksek olduğunu garanti eder. İzolasyon, alüminyum folyo ya da plastik gibi buhar geçirmeyen doku ile tamamlanmalıdır.Boylece oda rutubeti izolasyona ve de kondense nüfuz etmez. Eğer boru yanıcı materyal ile yapıldıysa ,izolasyon yangına karşı korur, böylece boru yangında işlevsel kalır. Bu, özellikle, yangın koruma sistemi sağlayan plastik borular için geçerlidir.

İzolasyonlu Çelik Baca

İzolasyonlu Çelik Baca İzolasyon Çalışmaları:
 » Flex Kaplama
 » Galvanez Sac Kaplama
 » Alüminyum Sac Kaplama


İzolasyonlu Çelik Baca

Günümüzde en çok problemlerin başında yüksek enerji maliyetleri ve sürecin yönetimi konusunda birçok ödeme yükümlülüğü ile zorlanmaktadırlar. Firmaları maliyet açısından en büyük enerji tasarrufu ve ödeme yükümlülüklerinden kurtarması ile sanayi sektöründe önemli avantajları sağlamaktadır. Büyük firmaların sistem içerisinde az enerji ve maliyet kapsamında yüksek verimlilik ve tasarrufu sağlaması açısından izolasyonlu çelik baca ve parçalarını kullanılması konusunda yaygın bir hizmet ağı sunulmaktadır.
 
 Firmalar, izolasyonlu çelik baca ve parçaları konusunda aşamalı iki farklı neden ile kaynaklı olarak sorun ile karşılaşılabilmektedir. Bu iki sorundan biri enerji tasarrufu aşamasında boruların sıcak akışkanlığı unsurundan kaynaklı olarak ısıtma görevinin yanında soğuk akışkanlığı da özelliğini kaybetmemesi gerekmektedir.
 
 İzolasyonlu çelik baca boruların ısı kaybını engelleyen faktörlerin işlevselliğini kaybetmesi durumunda ağır ödeme yükümlülükleri ortaya çıkabilmektedir. Baca boruların özellikleri ve yapısı itibariyle izole edilmesi ısı kaybının maksimum derecede önüne geçmektedir. Baca borularının hacmi, çapı ve iç yapısı içerisinde sıcak ve ısıtma esnasında soğuk akışkanlığı çevirmesi farklı özelliklerini beraberinde firmalar en önemli unsuru olan maliyet kalemlerinde rahatlamasına imkan vermektedir.
 
 Maliyet ve Enerji Unsuru ile Endüstriyel Devrim
 
 Firmalara maliyetin yanında enerji tasarrufu ve en az ısı kaybı ile müşterilerine soğuk iklimlerde sıcak ve keyifli hizmetleri almasında en önemli yardımcı rolü oynamaktadırlar. Borular içerisinde ısıtma işlemi sırasında sıcak akışkanı soğuğa çevirmesi ile ortamın ısı kaybını ve özelliğini kaybetmesini engellemektedir. Boru içerisinde ki sıcak akışkanın normal şartlarda soğuk olması ve özelliğini koruması gerekmektedir.
 
 Sistem ve özelliğini sıcak akışkanın boru içerisinde soğuk yerine sıcak olması durumunda enerji kaybını ve maliyeti yükseltmesini sağlamaktadır. İzolasyon özelliği ile sistem içerisinde ki bütün odaları hem nem oranını hem de dış sıcaklığını koruması ile ısı kaybını önlemesi konusunda başarılı testlerde geçmiştir.
 
 İzolasyonlu çelik bacalar ile firmaları her türlü ihmale karşı koruması ile büyük kolaylık ve hizmet sunmaktadır. Bacaların işlevselliği içerisine dış yüzeyinin alüminyum folyolar ile kaplanması konusunda firmalara ekstra hizmetler sunulmaktadır. Yangın gibi büyük bir doğal afet karşısında hem zararı en aza indirmek, hem de izolasyonlu çelik baca ile işlevselliğini ve özelliğini kaybetmeyen, garantili hizmet alabilmek mümkün kılabilmektedir.

 
İzolasyonlu Çelik Baca


 İç ve Dış Yapısının Özelliği ve İşlevselliği
 
 İzolasyon çelik baca ve parçaları ile işlevselliğinin yanında kaya yünü ham maddesi itibariyle her mevsim koşulunda dış ve iç yüzeyini dışarıdan her türlü maddeye karşıyı koruyabilme özelliği katmaktadır. Bu özellikle dışarıdan veya iç kısmında ki sıcak akışkanlığının etkinliğini ve verimliliğini yok edebilecek maddeleri çevresel faktörlerinden koruması sağlamaktadır.
 
 İzolasyonlu çelik bacaların içerisinde ki sıcaklığının fonksiyonunu ve derecesini, yoğunlaşmasını minimum seviyede koruması nedeniyle verimliliği ve işlevselliği ile daha maksimum değerde katkı sağlamaktadır. Baca boruların insan ve diğer canlıların temasına da zarar vermemesi ile üretim aşamasında insanı düşünülerek, her zaman daha başarılı ve verimli hizmet sunmasına imkan vermektedir. İzolasyonun en önemli özelliklerinden biri de nem ve neme göre ortam sıcaklığını etkileyecek bütün unsurlara rağmen baca içerisinde ki sıcak akışkanlığın ısınma eylemi sırasında soğuk akışkana geçerken korumasını ve verimliliğini artırmaktadır.
 
 Endüstriyel ve Teknoloji ile Enerji Verimliliği
 
 Endüstriyel gelişmeler ile son derece üst düzey sanayi devrimine en büyük etkenleri olan izolasyonlu çelik bacalar ve parçaları üretiminde üretim hacmi ve kapasitesi olarak önemli aşamalar kaydetmektedirler. Firmaların sorunlarına en büyük çözümü günümüzün teknolojisi ve üretim kapasiteleri ile yerine getirmektedirler.
 
 Maliyet kalemleri içerisinde iki ana unsuru az maliyet ile yüksek enerji tasarrufu konusunu izolasyonlu çelik bacaları ile çözüm kaynağı yaratmaktadırlar. Hem maliyet kalemi içerisinde ki enerji tasarrufu ve en az ısı kaybı ile müşterilerin hizmetlerini en hızlı, daha keyifli ve daha fazla zaman ayırarak ulaşmasını sağlamaktadırlar.

Endüstriyel ve Teknoloji ile Enerji Verimliliği

 
 Maliyet unsuru içerisinde işlevselliği ile de her türlü yangın ve diğer afetlere karşı verimliliğini ve özelliğini kaybetmemesi gibi artı değeri bulunması ile firmaları ekstra bir yükümlülükten koruması ile öne çıkmaktadır. Isı verimliliği ve etkinliği konusunda baca ve boruların içerisinde ki atık gazların derecesini ve yoğunluk seviyesini minimum seviyede tutması ile firmaların ısı kaybını en aza indirmesini ve takibi konusunda ileri teknolojik cihazları ile süreci avantaja çevirmektedir. 


SIK SORULAN SORULAR
Uygulama hizmeti veriyor musunuz?

Evet, HİZMETLERİMİZ sayfasından tüm uygulamalarımızı inceleyebilirsiniz.

Ürün satışı yapıyor musunuz?

Evet, ÜRÜNLERİMİZ sayfasından tüm ürün çeşiterimize ulaşabilirsiniz.

Hizmet verdiğiniz iller?

Türkiye geneli 81 ilde kurumsal ekiplerimizle hizmet veriyoruz.

Baca raporu verme yetkiniz var mı?

Evet, Paslanmaz Baca olarak Akredite firma özelliği ile baca raporu verebiliyoruz.

Nasıl başlayabiliriz?

İLETİŞİM sayfamızdan bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Firma geçmişiniz kaç yıllık?

204 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Hakkımızda sayfamızdan detaylı inceleyebilirsiniz.

Üretim fabrikanız var mı?

Evet, Paslanmaz Baca olarak tüm ürünlerimizi kendi fabrikamızda üretmekteyiz.

REFERANSLARIMIZ