Ümraniye / İSTANBUL
ARA
Telefonla Ara

Baca Raporu

05362533238


Baca Raporu kapsamında hizmetlerimizle tüm firmalar - kurumlar rahatlıkla baca raporu alabilecekler. Paslanmaz Baca firması olarak konusunda uzman ekibimizle ve TS EN ISO/IEC 17020 Standartlarına uygun baca uygunluk raporu, muayene ve sızdırmazlık test onayları, baca muayene işlemlerini yapmaktayız.

Baca Raporu

Baca raporu için muayene işlemlerine dair tüm aşamaları, sonuç değerlendirilmesi ve süreç takip hizmetleri ile sizlere büyük kolaylık sağlıyoruz.

Baca Raporu

Baca raporu PASLANMAZ BACA firmamız tarafından verilmektedir. Baca raporu, İGDAŞ kurumunun talep ettiği özel bir yasal zorunluluktur. Baca raporu alırken dikkat edilmesi gereken birçok konu var. Bu konular ve uygunluk raporu temini için firmamızı arayabilir veya iletişim kısmından e-mail / başuru formu gibi iletişim kanallarımızı kullanarak sizi aramamızı sağlayabilirsiniz.

Baca Raporu

Soğuk kış aylarında ısınma problemi tüm evlerde ve iş yerlerinde problem olarak görülmektedir. Genellikle uygun fiyatlar ile ısınma sağlamak her kullanıcının hayalleri arasında yer almaktadır. Fakat ısınma sorununu güvenilir yöntemlerle daha ekonomik maliyetlerle sağlamak ta oldukça önemlidir. Kullanıcıların taleplerini maksimum düzeyde sağlamak ve bunu en güvenilir şekilde yapmak amacıyla ise baca raporu alma kanunen zorunlu hale getirilmiştir. Bunun en önemli sebebi ise ısınma sorununu çözmek adına ısınma tesisatının aksaklıklarının göz ardı edilmesidir. Son yıllarda ise bu zorunluluk nedeniyle rapor alma konusu hassas hale gelmiştir.

 
Baca Raporu

 
Baca Raporu Neden Alınmalıdır?
 
 Baca raporu almak öncelikle kullanıcının güvenliği ve sağlıklı ısınma sağlaması açısından büyük önem arz etmektedir. Ayrıca sadece kullanıcısının güvenliği için değil toplu yaşamın sürdüğü apartman, site vb. alanların tamamının güvenliği için de önemlidir. Bacanın güvenli bir sistem olarak çalışıp çalışmadığı bu rapor sayesinde belgelendirilmektedir. Ayrıca baca raporunun alınması hali hazırda bulunan aksaklıkların tespitinde ve önlem alınmasında da fayda sağlamaktadır. Firmamız yetkin kadro ve ekipmanları ile gerek firma bazında gerekse bireysel olarak talep edilen raporlama hizmetlerini sağlamaktadır. Ayrıca raporlama boyunca talep sahibinin sağlıklı ve güvenilir bilgi erişimi de sağlanabilmektedir.
 
 Baca Raporu Nasıl Hazırlanır?
 
Baca raporu hazırlama işi firmamız tarafından işinde uzman ekipler ve ekipmanlar ile hazırlanmaktadır. Ayrıca hazırlama aşamasında kullanılan baca sisteminin tüm aksaklık ve eksikleri raporlanmaktadır. Kanunen zorunlu hale getirilmiş olan bu raporlama Türk standartlarına uygun bir şekilde sağlanabilmektedir. Ülkemizde baca raporu hazırlama işinin yapılabildiği firmaların bazı standartları sağlaması gerekmekte olup firmamız bu özellikleri içinde barındırmaktadır. Ayrıca rapor hazırlama aşaması süresince şeffaf çalışma koşulları sağlanmaktadır. Talep sahibi kullanıcının zamanında bilgilendirilmesi sağlanmakta olup rapor sonuçları belgelendirilmektedir. Ayrıca sadece mevcut baca sistemleri için değil aynı zamanda yeni yapılarda kullanılan sistemlerinde raporları hazırlanabilmektedir.

 Baca Raporunu Kimler Talep Eder?
 
 Baca raporu talebi için firma ya da bireysel kullanıcı olarak talepte bulunmak mümkündür. Ayrıca çok sayıda apartman ya da site toplu olarak ta baca raporu hazırlanması için başvuruda bulunabilmektedir. Baca raporu hazırlatılması zorunluluğu nedeniyle daha önce kontrolden geçmemiş tüm sistemlerde raporlanmaktadır. Bu rapor sayesinde kullanılan sistemin güvenli olup olmadığı ve güvensiz ise güvensiz olma sebepleri belgelenmektedir. Gerekli güvenlik önlemlerinin alınması da bu sayede mümkün olabilmektedir. Ayrıca baca raporu ile yetersiz ısınma nedenleri de tespit edilmiş olmaktadır. Bazı kullanıcıların ne kadar enerji sarf edilirse edilsin ısınamama sebepleri de bu sayede ortaya çıkarılmaktadır.
 
Baca Raporunu Kimler Talep Eder?

 Baca Raporu Sonrası Yapılması Gerekenler
 
 Öncelikle yasal bir zorunluluk haline gelmiş olan baca raporu standartlara uygun olarak alınmalıdır. Baca raporu alındıktan sonra ise elde edilen belgeler sayesinde aksaklık ve eksikliklerin bir listesi yapılmalıdır. Örneğin paslanmaz baca kullanılmayan sistemlerde zaman içinde tıkanıklıklar olması olasıdır. Bu nedenle de bacanın yeteri kadar ısınmayı sağlamaması olağandır. Böyle bir durumda yeterli ısınmanın sağlanması için yine yetkin ekiplerin görüşü de alınarak önlem alınması gerekmektedir. Baca raporu sonrası eksiklikler bulunmamasına rağmen bazı aksaklıklar nedeniyle önlem alınması da gerekebilir. Sonuç olarak elde edilen rapor sayesinde güvenlik önlemlerinin alınması sağlanmaktadır.
 
 Baca Raporu Aşamaları Nelerdir?
 
 Baca raporu alınırken öncelikle bireysel ya da toplu başvuru yapılıp yapılmadığı tespit edilmektedir. Öyle ki bireysel ya da toplu olarak başvurulması durumlarında baca sisteminin tamamının değerlendirilmesi gerekmektedir. Bir sistem olarak çalışan baca sistemlerinin beraber olarak güvenli ısı aktarımını sağlaması gerekmektedir. Başvuru sonrasında ise yetkin ekipler tarafından yerinde keşif yapılmaktadır. Keşif sonucu elde edilen tüm bilgi ve belgeler göz önüne alınarak değerlendirme, eksik ve aksaklıkların tespiti yapılmaktadır. Elde edilen tüm sonuçlar da belgelendirilerek talep edilen baca raporu en güvenli şekilde çıkarılmaktadır.

Baca raporu aşamaları nelerdir?
 
 Baca Raporu Neden Önemlidir?
 
 Artık yasal bir zorunluluk haline gelen baca raporu alınması hususu can ve mal güvenliğinin sağlanması açısından oldukça önemlidir. Ayrıca sadece can ve mal güvenliği açısından değil aynı zamanda enerji tasarrufunun sağlanması açısından da önem arz etmektedir. Öyle ki aksaklıklar ile çalışan bir baca sistemi gerektiğinden fazla enerjinin sarf edilmesine neden olmaktadır. Bu bağlamda baca raporunun alınması ile beraber hem can ve mal güvenliği hem de enerji tasarrufu sağlanabilmektedir.SIK SORULAN SORULAR
Uygulama hizmeti veriyor musunuz?

Evet, HİZMETLERİMİZ sayfasından tüm uygulamalarımızı inceleyebilirsiniz.

Ürün satışı yapıyor musunuz?

Evet, ÜRÜNLERİMİZ sayfasından tüm ürün çeşiterimize ulaşabilirsiniz.

Hizmet verdiğiniz iller?

Türkiye geneli 81 ilde kurumsal ekiplerimizle hizmet veriyoruz.

Baca raporu verme yetkiniz var mı?

Evet, Paslanmaz Baca olarak Akredite firma özelliği ile baca raporu verebiliyoruz.

Nasıl başlayabiliriz?

İLETİŞİM sayfamızdan bize hızlıca ulaşabilirsiniz.

Firma geçmişiniz kaç yıllık?

204 yılından bu yana hizmet vermekteyiz. Hakkımızda sayfamızdan detaylı inceleyebilirsiniz.

Üretim fabrikanız var mı?

Evet, Paslanmaz Baca olarak tüm ürünlerimizi kendi fabrikamızda üretmekteyiz.

REFERANSLARIMIZ